Friday, January 27, 2012

Utah Distance Challenge Results - January 26, 2012

Utah Distance Challenge - January 26, 2012
Olympic Oval, Kearns, UT – All Times F.A.T.


Girls 1600m Results
1. 5:05.01 Ashleigh Warner, Mountain View
2. 5:09.60 Natalie Shields, East
3. 5:10.30 Laura Young, Bingham
4. 5:19.52 Summer Harper, Orem
5. 5:20.71 Jackie Heaps, Lehi
6. 5:23.98 Candace Greenwood, Orem
7. 5:29.25 Mackenzie Clark, Woods Cross
8. 5:33.60 Maddie Bench, American Fork
9. 5:34.47 McKenzie Snyder, Park City
10. 5:34.61 Alyssa Snyder, Park City
11. 5:35.12 Mikell Wood, Davis
12. 5:35.76 Kashley Carter, Juab
13. 5:36.63 Selina Ramsey, Rock Springs
14. 5:37.17 Taylor Cox, Woods Cross
15. 5:37.32 Josie Brandow, Lone Peak
16. 5:37.68 Chelsey Johnson, Davis
17. 5:38.26 Becca Albrechtsen, Davis
18. 5:39.73 Alyse Nelson, Provo
19. 5:40.29 Kiley Green, Juan Diego
20. 5:40.33 Karli Piaia, Rock Springs
21. 5:40.60 Ellie Eyestone, Mountain View
22. 5:40.83 Millika Holbrook, Woods Cross
23. 5:42.13 Abigail Hurst, East
24. 5:44.43 Jamie Lee, American Fork
25. 5:44.53 Morgan Taylor, Taylorsville
26. 5:44.65 Brooke Gutzwiller, Davis
27. 5:46.00 Alyssa Moyer, Salem Hills
28. 5:46.32 Kacie Anderson, Woods Cross
29. 5:50.20 Michaela Uresk, Davis
30. 5:50.34 Cheyna Field, Syracuse
31. 5:51.11 Josey Hedquist, Davis
32. 5.51.60 Angie Nickerson, Mercury Track Club
33. 5:51.29 Brigette Harris, Maple Mountain
34. 5:52.63 McKenzie Weir, Davis
35. 5:52.88 Bridget Hazel, Jordan
36. 5:53.58 Sara Sargent, East
37. 5:55.39 Cassia Catterall, Rock Springs
38. 5:55.41 Brittany Brunner, Woods Cross
39. 5:56.18 Amanda Evans, Woods Cross
40. 5:56.33 Hannah Albrechtsen, Davis
41. 5:57.12 Lucy Biles, Herriman
42. 5:57.33 Elise Anderson, Davis
43. 5:57.44 Lexie Green, American Fork
44. 5:57.57 Jessice Robertson, Herriman
45. 5:57.88 Janice Hartvigsen, Davis
46. 5:58.65 Aimee Vance, Davis
47. 5:59.06 Daisy Tuwei, Wasatch Academy
48. 6:00.48 Ivyann Oveson, Juab
49. 6:01.36 Kami Codner, Mountain View
50. 6:03.19 Sierra Haslam, Davis
51. 6:03.79 Madi Bledsoe, Davis
52. 6:04.06 Megan Reed, Provo
53. 6:04.77 Hannah Haws, Davis
54. 6:05.52 Lauren Edholm, Mountain View
55. 6:08.52 Payton Schiff, Judge Memorial
56. 6:08.59 Koko Novak, Judge Memorial
57. 6:08.60 Maddie Criscione, Judge Memorial
58. 6:09.19 Sadie Hutchinson, Davis
59. 6:10.09 Kaisa Goodman, Springville
60. 6:13.15 Sarah Bischoff, East
61. 6:13.70 Emily Sorensen, Evanston
62. 6:14.55 Bronwyn Douglas, Stansbury
63. 6:15.79 Mindy Dolan, Bingham
64. 6:16.35 Brooke Squires, Stansbury
65. 6:16.36 Emily Pace, Provo
66. 6:18.83 Aubrey Thomson, Taylorsville
67. 6:19.21 Sierra Jensen, Judge Memorial
68. 6:19.25 Nicole Wood, Davis
69. 6:21.20 Marlee Mitchell
70. 6:22.42 Rachel Harmon, Mountain View
71. 6:24.32 Dru Holt, Davis
72. 6:25.02 Sarah Peterson, Westlake
73. 6:25.22 Elese Ashworth, Westlake
74. 6:25.73 Abbey Beazer, SHS
75. 6:24.32 Nalany Resek, Davis
76. 6:29.00 Camille Tew, Salem Hills
77. 6:30.49 Nikki Roberston, Rock Springs
78. 6:32.77 Halea Walker, Lehi
79. 6:33.24 Abby McBride, American Fork
80. 6:36.36 Mikayla Wardle, Westlake
81. 6:36.66 Tayler Aaron, Westlake
82. 6:40.02 Katelyn Davidson, Syracuse
83. 6:40.77 Rebekah Newman, Bingham
84. 6:40.82 Nicole Gerrard, Evanston
85. 6:43.27 Brieann Walker, Westlake
86. 6:44.75 Caitlyn Jackson, Evanston
87. 6:47.26 Tali Gomez, Stansbury
88. 6:49.64 Sydney Harward, Mountain View
89. 6:51.56 Alyssa Stewart, Davis
90. 6:53.15 Bria Heckel, Maple Mountain
91. 6:59.35 Alyssa Chase, Stansbury
92. 6:59.90 Maegan Herpich, Grantsville
93. 7:09.42 Libby Allnatt, Juan Diego
94. 7:09.66 Maddy Neyts, Syracuse
95. 7:12.47 Janelle Morgan, Westlake
96. 7:13.98 Taylor Otteson, Hunter
97. 7:15.67 Taylor Lund, Westlake
98. 7:16.20 Jannesa Coleman, Woods Cross
99. 7:17.66 Paige Evans, Evanston
100. 7:18.93 Bailey Walker, Westlake
101. 7:22.94 Emily Hutchinson, Evanston
102. 7:24.04 Laura Salazar, Mountain View
103. 7:26.31 Emily Duke, Westlake
104. 7:28.86 Paulina Blosch, Woods Cross
105. 7:29.91 Nizhone Talker, Hunter
106. 7:36.92 Olivia Causse, Juan Diego
107. 7:40.57 Haley Butterfield, Rock Springs
108. 7:45.64 Brynja Staker, Westlake
109. 8:03.91 Heather Reid, Payson
110. 8:06.00 Megan Harmon, Mountain View
111. 8:14.09 Nicoleta Nichifor, Evanston
112. 8:16.08 Sydney Jensen, Maple Mountain
113. 8:22.95 Katie Davis, Juab
114. 8:32.22 Ranae Nagao, Salem Hills

Boys 1600m Results
1. 4:23.80 Haven Shelton, PGHS
2. 4:28.08 Brayden Cromar, Davis
3. 4:29.07 Ben Saarel, Park City
4. 4:29.50 Jaydn Asay, Mountain View
5. 4:30.52 Alex Hedquist, Davis
6. 4:31.87 Brandon Yardley, Syracuse
7. 4:32.86 Alex Brown, Mountain View
8. 4:33.47 Logan Wood, Davis
9. 4:33.56 Brayden McLelland, American Fork
10. 4:34.32 Jaxson Hansen, Syracuse
11. 4:35.14 Jackson Sagers, Davis
12. 4:35.45 Jerrell Mock, Logan
13. 4:36.41 Tyson Green, American Fork
14. 4:36.74 Preston Johnson, Davis
15. 4:37.53 Skylar Williams, Davis
16. 4:37.89 Andrew Brewer, Bingham
17. 4:38.24 Isaac Faux, Maple Mountain
18. 4:38.46 Conner Mantz, Sky View
19. 4:40.34 Brady Olson, Pleasant Grove
20. 4:41.29 Adam Goff, Lone Peak
21. 4:42.27 Aarim Farnsworth, Woods Cross
22. 4:42.60 Kohle Perkes, Bountiful
23. 4:42.78 Erick Olgchewski, Bingham
24. 4:42.88 Brian Jasper, Bonneville
25. 4:43.28 Austin Brower, Westlake
26. 4:43.53 Taylor Goldsberry, Davis
27. 4:43.58 Mike Russell, Syracuse
28. 4:43.70 Cade Perry, Bonneville
29. 4:44.00 Colby Myers, Bonneville
30. 4:44.46 Matt Chesnut, Salem Hills
31. 4:45.72 Owen Gardner, Springville
32. 4:46.01 Kasen Kendall
33. 4:46.14 Abe Weeks, Bonneville
34. 4:46.40 Landon Greenhalgh, Syracuse
35. 4:48.19 John Cahoon, Lone Peak
36. 4:48.69 Benson Gunther, American Fork
37. 4:49.08 Colby Taylor, Bountiful
38. 4:49.79 Jacob Bunker, Juab
39. 4:49.84 Caleb Thompson, American Fork
40. 4:50.64 Chuk Mitchell, Herriman
41. 4:51.28 CalDon Preece, Westlake
42. 4:51.31 Jesse Gray, Rock Springs
43. 4:51.62 Andy Penman, Bonneville
44. 4:52.15 Sam Haws, Davis
45. 4:52.16 Tyler Ercanbrack, Springville
46. 4:52.46 Ty Shields, Springville
47. 4:53.16 Blake Lonsberry, Springville
48. 4:53.21 Connor Hoopes, American Fork
49. 4:53.98 Dylan Bastian, Westlake
50. 4:54.11 Aaron Green, Park City
51. 4:54.16 Jack Dailey, Judge Memorial
52. 4:54.40 Dallas G, American Fork
53. 4:54.96 Matt Lechtenberg, Woods Cross
54. 4:55.18 Luke Jones, SHS
55. 4:55.36 Austin Slade, Stansbury
56. 4:55.43 Jacob Wolfe, Taylorsville
57. 4:56.06 Nathan Marchant, Jordan
58. 4:56.17 Nathan Vance, Maple Mountain
59. 4:56.73 Derek Wilcox, Lehi
60. 4:56.93 Taylor Dillon, Woods Cross
61. 4:58.01 Daniel Quintana, Maple Mountain
62. 4:58.22 Austin Kirk, Woods Cross
63. 4:58.65 Cody Kelley, Syracuse
64. 4:58.92 Kaylor Dolezal, Mountain View WY
65. 4:59.06 Tom Moncur, Davis
66. 4:59.15 Ryan Clark, Davis
67. 4:59.15 Shane Goudy, Northridge
68. 4:59.19 Jeff Michel, Syracuse
69. 4:59.50 Kjeisten Secretan, Lehi
70. 4:59.58 Tom Hill, Syracuse
71. 5:00.51 Jesse Mott, Bonneville
72. 5:00.68 Tyson Raff, Lehi
73. 5:01.00 Ammon Embleton, North Sanpete
74. 5:01.30 Devin Farnsworth, Davis
75. 5:01.40 Cade Jolley, Mountain View
76. 5:01.62 Isaac Clouse, Davis
77. 5:01.85 Jesse Jorgensen, Herriman
78. 5:02.27 Luke Gunther, American Fork
79. 5:02.36 Tommy Nufer, Herriman
80. 5:03.02 Caleb Diehl, Park City
81. 5:03.12 Evan Church, Bingham
82. 5:03.12 Austin Andersen, Bingham
83. 5:03.55 Joseph Bailey, Davis
84. 5:04.09 Chris Rushing, East
85. 5:04.42 Josh Ward, Davis
86. 5:05.00 Seth Wise, Mountain View
87. 5:05.20 Ethan Stuart, Davis
88. 5:05.41 Tyler Caldwell, Rock Springs
89. 5:05.57 Steven Fitzgerald, Taylorsville
90. 5:05.72 Adam Holderness, Orem
91. 5:05.83 Tyler Bell, American Fork
92. 5:05.93 Dalton Buller, Rock Springs
93. 5:06.31 Brayden Wakley, Westlake
94. 5:06.86 David Bowers, Westlake
95. 5:07.04 Frank Owens, Syracuse
96. 5:07.44 Tomy Gutierrez, East
97. 5:07.54 Denver Blatter, Westlake
98. 5:08.24 Nephi Gomez, Westlake
99. 5:09.43 Elias Morgan, Timpview
100. 5:09.65 Kody Thomas, Rock Springs
101. 5:09.76 Wyatt Feuz, Evanston
102. 5:09.99 Hunter Lundskog, Wasatch
103. 5:10.03 Dallin Griffin, Lehi
104. 5:10.21 Rory Linkletter, Herriman
105. 5:10.74 Kimball Potter, Davis
106. 5:10.91 Zachery Mauritz, Taylorsville
107. 5:10.94 Justin Mott, Bonneville
108. 5:11.47 Corbin Karlinsey, Bonneville
109. 5:11.67 Thomas Heaps, Lehi
110. 5:11.85 Braden Despain, Woods Cross
111. 5:12.78 Cameron Smith, Bingham
112. 5:13.16 Ryan Tanner, Davis
113. 5:13.90 Micah Sanders, Maple Mountain
114. 5:14.80 Stephen Kimball, Jordan High
115. 5:15.08 Jackson Rahl, Davis
116. 5:15.10 Brandon Peters, Davis
117. 5:15.20 Spencer Berrett, Salem Hills
118. 5:16.83 Anthony Esquedo, Westlake
119. 5:17.96 J.R. Oldham, Davis
120. 5:18.44 Jason Saunders, Bingham
121. 5:18.46 Kyle Olsen, Woods Cross
122. 5:18.69 Tanner Dupaix, Westlake
123. 5:18.85 Nate Butterfield, Davis
124. 5:18.96 Jace Jensen, American Fork
125. 5:19.59 Sergio Martinez, Taylorsville
126. 5:19.70 Nick Pope, Orem High
127. 5:19.72 Kaden Groves, American Fork
128. 5:20.99 SJ Blenkush, Juan Diego
129. 5:21.15 Connor Lersh, Maple Mountain
130. 5:21.29 Blake Garrett, Davis
131. 5:21.73 Nathan Hyde, Jordan
132. 5:22.19 Connor Bradley, Bonneville
133. 5:22.34 Trevor Parry, Northridge
134. 5:22.53 Trevor Gibby, Westlake
135. 5:22.74 Shane Collier, Lehi
136. 5:24.03 Dexter Murray, Woods Cross
137. 5:24.05 Matt Dellugello, Stansbury
138. 5:24.53 Hugh Henry, Mountain View, WY
139. 5:24.68 Ethan Mitchell, Pleasant Grove
140. 5:25.18 Nick Hindes, Payson
141. 5:25.61 Bryson Stevens, Grantsville
142. 5:26.51 Ben Johnson, Northridge
143. 5:26.75 Nathan Sefflar, Syracuse
144. 5:27.11 Calder Craven, Davis
145. 5:27.25 Joshua Dimond, Taylorsville
146. 5:27.88 Taylor Whitea, Westlake
147. 5:28.08 Ryan Nelsen, Westlake
148. 5:28.18 Flavio Martinez, Taylorsville
149. 5:28.32 Aaron Lindsey, Hunter
150. 5:28.45 Nathan Fox, SHS
151. 5:29.10 Trey Trusty, Westlake
152. 5:29.43 Micah Moore, Mountain View
153. 5:29.62 Gavin Hasty, Salem Hills
154. 5:29.62 Cameron Robison, Provo
155. 5:29.98 Caleb Gipson, Davis
156. 5:31.35 Zachary Child, Bingham
157. 5:31.40 Halofon Richardson, American Fork
158. 5:31.95 Jeff Reed, Syracuse
159. 5:32.54 Eduardo Lina, Mountain View
160. 5:32.57 Danny Haynie, Grantsville
161. 5:32.72 Jeff Rollins, Westlake
162. 5:33.34 Colton Coon, Hunter
163. 5:33.76 Andrew Williams, SHS
164. 5:34.16 Henry Jonson, Park City
165. 5:34.49 Dan Wybrow, Davis
166. 5:34.92 Corey Mines, Westlake
167. 5:37.31 David Gonzales, Juan Diego
168. 5:37.56 Spencer Palmer, Pleasant Grove
169. 5:40.29 Pablo Tomas Galante, Provo
170. 5:40.38 J.T. Gray, Mountain View, WY
171. 5:40.39 Rylon Kellum, Mountain View, WY
172. 5:40.75 Jonathan Huerta, Taylorsville
173. 5:41.51 Chase Bybee, Evanston
174. 5:42.21 James Asmus, Evanston
175. 5:42.40 Tanner Horrocks, Davis
176. 5:42.70 Christan Taylor, Maple Mountain
177. 5:42.93 Kyle Blackie, Rock Springs
178. 5:46.98 Collin Howard, Wasatch Academy
179. 5:47.45 Jared Godfrey, Syracuse
180. 5:47.89 Stuart Nielsen, Westlake
181. 5:49.07 Mitchell Stone, Salem Hills
182. 5:49.10 Chris Harden, Woods Cross
183. 5:50.04 Austin Percell, Westlake
184. 5:50.17 Patrick Cunningham, East High
185. 5:51.44 Ian McKell, Timpview
186. 5:52.17 Chandler Carlile, Westlake
187. 5:53.11 Brian Seamons, Jordan
188. 5:53.54 Andrew Kautz, Payson
189. 5:54.41 Dylon Martinez, Mountain View, WY
190. 5:54.61 Keisuke Otani, Woods Cross
191. 5:55.03 Michael Dabb, Orem
192. 5:56.78 Joshua Robinson, Davis
193. 5:57.51 Andy Sagers, Judge Memorial
194. 5:57.70 Paul Kidd, Westlake
195. 5:58.88 Zachary Griffin, Syracuse
196. 6:00.87 Holden Bindl, Mountain View, WY
197. 6:01.78 Kaden Wilcox, Lehi
198. 6:05.54 Joash Knicks, GHS
199. 6:05.92 Peter Krinke, Westlake
200. 6:06.50 Joshua Mortensen, Westlake
201. 6:09.52 Logan Parkinson, Moutain View, WY
202. 6:09.59 Thomas Ashton, Judge Memorial
203. 6:09.96 Nicholas Merriman, Syracuse
204. 6:10.17 Brady Blackley, Syracuse
205. 6:14.86 William Denison, Kearns
206. 6:17.77 Jared Swensen, Timpview
207. 6:18.65 Devin Short, Evanston
208. 6:44.91 Ben Pope, Orem
209. 6:47.19 Christian Hawkes, Lehi
210. 6:52.03 Nephi Bronson, Payson
211. 7:09.03 Wyatt Naplin, Grantsville
212. 7:13.59 Spencer Coleman, Woods Cross
213. 7:22.95 Jason Olson, Westlake

Girls 400m Results
1. 1:00.32 Ashleigh Warner, Mountain View
2. 1:00.75 Morgan Warner, American Fork
3. 1:01.09 Ellie Child, Davis
4. 1:01.18 Jensen Williams, Maple Mountain
5. 1:02.05 Mandi Anderson, Evanston
6. 1:02.67 Saragh Fraser, Timpview
7. 1:02.98 Taylor Cox, Woods Cross
8. 1:03.41 Kaitlin Walker, Wasatch
9. 1:03.61 Megan Kauffman, Lehi
10. 1:04.40 Lindsey Bailey, Syracuse
11. 1:04.56 Karlee Lange, Rock Springs
12. 1:04.82 Mesa Weidle, Rock Springs
13. 1:04.94 Katrina Dunlap, Syracuse
14. 1:05.21 Caitlin Woodward, Lehi
15. 1:05.29 Rachel Anderson, Davis
16. 1:05.64 Elise Berning, Davis
17. 1:06.01 Megan Bond, Mercury
18. 1:06.49 Taylor Beard, Woods Cross
19. 1:06.51 Ellie Eyestone, Mountain View
20. 1:06.54 Makenzie Clark, Woods Cross
21. 1:07.17 Caroline Madsen, Timpview
22. 1:07.17 Kacie Anderson, Woods Cross
23. 1:07.19 Kylie Passey, Mercury
24. 1:07.53 Morgan Taylor, Taylorsville
25. 1:07.61 Shelby Cadwell, Syracuse
26. 1:07.80 Whitney Champlin, Northridge
27. 1:08.47 Natalie Tobler, Payson
28. 1:09.40 Jalene Keliiliki, Maple Mountain
29. 1:09.45 Angie Nickerson, Mercury
30. 1:10.98 Fatou Trawally, Mercury
31. 1:11.34 Taeler Johnson, Grantsville
32. 1:11.46 Lauren Busby, Syracuse
33. 1:12.16 Cassie Johnson, Rock Springs
34. 1:12.47 Amber Davis, Woods Cross
35. 1:12.51 Brianna Price, Davis
36. 1:12.67 Jennifer Dinkel, Juab
37. 1:12.85 Abby Hutchinson, Evanston
38. 1:13.45 Alesha Lee, Payson
39. 1:14.73 Madeline Curran, Juan Diego
40. 1:16.43 Jaycie Smith, Syracuse
41. 1:17.52 Erin Duncan, Davis
42. 1:18.05 Claudia Lopez, Syracuse
43. 1:18.54 Kaitlin Crawford, Juan Diego
44. 1:21.62 Natasha Keller, Grantsville
45. 1:23.47 Shania Olas, Bingham
46. 1:28.28 Janet Fields, Evanston

Boys 400m Results
1. 50.71 Tyler Lyddiard, Murray
2. 51.25 Dak Kleven, N. Sanpete
3. 51.65 Blake Adams, Salem Hills
4. 52.16 Parker Landgren, Mercury
5. 52.18 Brandon Yardley, Syracuse
6. 52.21 Kyle Knudsen, Mercury
7. 52.30 Jordan Peterson, Lehi
8. 53.11 Tanner Smith, Timpview
9. 53.54 Kyle Green, Davis
10. 54.20 Russell Haight, Bingham
11. 54.27 Austin Lever, Rock Springs
12. 54.29 David McNamara, Mercury
13. 54.67 Erik McKell, Orem
14. 54.88 Trevor Patten, Mountain View
15. 55.11 Jaaz Catterall, Rock Springs
16. 55.51 Dakota Schneideo, Rock Springs
17. 55.56 Skylar Williams, Davis
18. 55.73 Manuel Mejia, Woods Cross
19. 55.87 Cameron Dower, Syracuse
20. 55.97 Jaron Wakley, West Lake
21. 55.99 Carson Hues, Herriman
22. 56.15 Rob Dunn, Bountiful
23. 56.71 Tyler Littlefield, Northridge
24. 57.00 Brady Williams, Juab
25. 57.02 John Cahoon, Lone Peak
26. 57.11 Tim Price, Wasatch
27. 57.22 Braden Herd, Mt View
28. 57.51 Matt Lechtenberg, Woods Cross
29. 57.74 Jakey Benson, Lehi
30. 57.94 Tanner Bangerter, Timpview
31. 58.62 Nate Ferguson, Davis
32. 58.77 John Morris, Northridge
33. 58.80 Adam Holderhess, Orem
34. 58.89 Adam Donovan, Woods Cross
35. 59.05 Trennon Leavitt, Mountain View
36. 59.24 Sage Cordova, Kearns
37. 59.29 Austin Cope, Maple Mountain
38. 59.51 Elias Morgan, Timpview
39. 59.80 Jared Humpreys, Herriman
40. 59.91 Nathan Bailey, Bingham
41. 1:00.15 Nic Pope, Orem
42. 1:00.98 Ross Lee, American Fork
43. 1:01.51 Connor Lersch, Maple Mountain
44. 1:01.53 Sath Wise, Mountain View
45. 1:01.53 Joseph Jessop, Juab
46. 1:01.61 Jaron King, Timpanogas
47. 1:01.69 Brayden Ryan, Syracuse
48. 1:02.32 Erik Jones, Wasatch
49. 1:02.54 Jacob Bennett, Herriman
50. 1:03.03 Andrew Lingwall, Herriman
51. 1:03.26 Ian McKell, Timpview
52. 1:03.30 Hunter Johnston, Woods Cross
53. 1:03.60 Garrett Cadwell, Syracuse
54. 1:04.01 Skylar Anderson, Hunter
55. 1:04.87 Myles Dewaal, Herriman
56. 1:07.07 Scott Mason, Mountain View
57. 1:08.21 Casey Brown, Maple Mountain
58. 1:08.67 Walker Low, Woods Cross
59. 1:09.66 Jace Gurney, Lehi
60. 1:09.99 Tristen Stiegelmeyer, Evanston
61. 1:11.55 Justin Hoffman, Woods Cross
62. 1:13.34 Jared Harper, Mountain View
63. 1:14.52 Teddy Painter, Juan Diego

Girls 800m Results
1. 2:16.74 Shea Martinez, Davis
2. 2:25.40 Sierra Knapp, Mercury
3. 2:30.07 Shae Sweatfield, Northridge
4. 2:30.93 Katie Frandsen, Davis
5. 2:32.18 Becca Albrechtsen, Davis
6. 2:32.39 Kashley Carter, Juab
7. 2:32.83 Maddy Kauffman, Lehi
8. 2:33.04 Kenna Richardsen, Pleasant Grove
9. 2:33.25 McKenzie Snyder, Park City
10. 2:35.04 Kylie Thomson, Maple Mountain
11. 2:35.95 Alyssa Snyder, Park City
12. 2:36.27 Meagan Kauffman, Lehi
13. 2:36.99 Millika Holbrook, Woods Cross
14. 2:37.04 Brenda Quintona, Maple Mountain
15. 2:37.39 Josey Hedquist, Davis
16. 2:38.08 Chelsey Johnson, Davis
17. 2:38.36 Reanna Jereb, Rock Springs
18. 2:39.30 Karli Piaia, Rock Springs
19. 2:39.81 Ivyann Oveson, Juab
20. 2:40.39 Kiley Green, Juan Diego
21. 2:40.92 Cassia Catterall, Rock Springs
22. 2:41.06 Brigette Harris, Maple Mountain
23. 2:41.63 Erin Kibler, Syracuse
24. 2:42.01 McKenzie Weir, Davis
25. 2:42.26 Aimee Vance, Davis
26. 2:42.47 Kaliesha Foy, Hunter
27. 2:42.72 Abigail Hurst, East
28. 2:43.28 Haley Todler, Woods Cross
29. 2:43.80 Amanda Evans, Woods Cross
30. 2:44.14 Elise Anderson, Davis
31. 2:45.02 Heidi Manser, Hunter
32. 2:45.60 Sarah Bischoff, East
33. 2:46.64 Sarah Sargent, East
34. 2:46.74 Hannah Albrechtson, Davis
35. 2:47.09 Madi Bledsoe, Davis
36. 2:47.33 Janice Hartvigsen, Davis
37. 2:48.42 Adriana Mcfarland, Syracuse
38. 2:48.60 Rave Handley, Timpview
39. 2:48.89 Mallory Ashby, Syracuse
40. 2:49.53 Shaylee Argyle, Davis
41. 2:50.08 Abbey Beazer, Syracuse
42. 2:51.55 Taylor Beard, Woods Cross
43. 2:51.78 Whitney Terry, Woods Cross
44. 2:52.40 Jennifer Dinkel, Juab
45. 2:53.05 Camille Tew, Salem Hills
46. 2:55.13 Jensen Williams, Maple Mountain
47. 2:55.24 Jalene Keliiliki, Maple Mountain
48. 2:55.55 Nicole Wood, Davis
49. 2:55.92 Brooke Squires, Stansbury
50. 2:56.34 Kati Rasmussen, Stansbury
51. 2:59.02 Brittney Eade, Pleasant Grove
52. 2:59.23 Kylamen Scheid, Hunter
53. 3:02.29 Katelyn Davidson, Syracuse
54. 3:02.74 Mishana LeFevre, Hunter
55. 3:03.44 Haley Allmendinger, Woods Cross
56. 3:05.29 Megan Page, Woods Cross
57. 3:15.18 Noelle Lunt, Hunter
58. 3:17.35 Lindsey Beazer, Hunter
59. 3:21.91 Taylor Otteson, Hunter
60. 3:33.43 Katie Davis, Juab
61. 3:37.94 Taylor Tidwell, Woods Cross

Boys 800m Results
1. 1:56.01 Haven Shelton, Pleasant Grove
2. 1:58.35 Talem Franco, Wasatch
3. 2:00.10 Jake Morgan, Juab
4. 2:00.37 Jadyn Asay, Mountain View
5. 2:00.62 Austin Allred, Davis
6. 2:03.70 Isaac Faux, Maple Mountian
7. 2:04.65 Alex Brown, Mountain View
8. 2:05.96 Bradley Barton, Lehi
9. 2:06.83 Blake Adams, Salem Hills
10. 2:07.33 Taylor Goldsberry, Davis
11. 2:07.41 Seth Thompson, Davis
12. 2:08.68 Jaaz Coatterall, Rock Springs
13. 2:09.06 Brady Olson, Pleasant Grove
14. 2:09.45 Nathan Vance, Maple Mountain
15. 2:09.95 Sam Haws, Davis
16. 2:10.28 Aaron Green, Park City
17. 2:10.71 Cam Dopp, Woods Cross
18. 2:10.80 Owen Gardner, Springville
19. 2:11.24 Dakota Schneider, Rock Springs
20. 2:11.55 Jacob Bunker, Juab
21. 2:12.73 Connor Hoppes, American Fork
22. 2:12.84 Jesse Gray, Rock Springs
23. 2:13.50 Trevor Patten, Mountain View
24. 2:13.62 Kason Kendall
25. 2:13.94 Michael Goodmen, Salem Hills
26. 2:15.49 Jon Cahoon, Lone Peak
27. 2:15.87 Jared Teeples, Salem Hills
28. 2:16.01 Jinno Guevara, Woods Cross
29. 2:16.65 Taylor Dillon, Woods Cross
30. 2:16.84 Logan Passey, Lehi
31. 2:16.89 Mondo Yamaguchi, Juan Diego
32. 2:16.94 Ben Horsley, Woods Cross
33. 2:17.77 Caleb Diehl, Park City
34. 2:18.16 Erik McKell, Orem
35. 2:18.22 Kyle Gibbs, Woods Cross
36. 2:18.53 Tyler C., Rock Springs
37. 2:19.46 Nick Pope, Orem
38. 2:20.26 Thomas Heaps, Lehi
39. 2:21.22 Alec Hansen, Hunter
40. 2:21.34 Adam Holderness, Orem
41. 2:21.79 Chris Rushing, East
42. 2:22.00 Trennon Leavitt, Mountain View
43. 2:22.52 Jeff Johnson, Woods Cross
44. 2:23.09 Tommy Nufer, Herriman
45. 2:23.43 SJ Blenkush, Juan Diego
46. 2:23.64 Spencer Berrett, Salem Hills
47. 2:23.69 Danny Haynie, Grantsville
48. 2:24.17 Kimball Potter, Davis
49. 2:24.20 Rory Linkletter
50. 2:24.44 Bryson Stevens, Grantsville
51. 2:24.66 Jared Thomas, Hunter
52. 2:24.86 Kyle Thompson, Maple Mountain
53. 2:26.09 Dalton Buller, Rock Springs
54. 2:26.22 Nick Hindes, Payson
55. 2:26.63 Henry Jonson, Park City
56. 2:26.85 Braden Despain, Woods Cross
57. 2:27.39 Michael Kamerath, Woods Cross
58. 2:28.17 J.R. Oldham, Davis
59. 2:28.28 Trenton Hiorth, Maple Mountain
60. 2:28.58 Tanner Jensen, Stansbury
61. 2:28.93 Jackson Rayl, Davis
62. 2:28.93 Aaron Lindsey, Hunter
63. 2:29.35 Kyle Knutsen, Judge Memorial
64. 2:29.79 Grant Keller, Woods Cross
65. 2:30.03 Tim Price, Wasatch
66. 2:30.86 Kyle Olsen, Woods Cross
67. 2:32.26 Cody Bass, Herriman
68. 2:33.35 Chris Harden, Woods Cross
69. 2:33.53 Dexter Murray, Woods Cross
70. 2:33.65 McKay Christensen, Juab
71. 2:33.95 Colton Coon, Hunter
72. 2:34.97 Gavin Causse, Juan Diego
73. 2:36.71 Adrian Shimpi, Juan Diego
74. 2:37.32 Alex Tufts, Woods Cross
75. 2:39.60 Josh Robinson, Davis
76. 2:40.35 Skyler Anderson, Hunter
77. 2:40.37 Andy Sagers, Judge Memorial
78. 2:45.96 Joash Knicks, Grantsville
79. 2:53.94 Anthony DiDonato, Hunter
80. 3:00.53 Jared Swensen, Timpview
81. 3:05.59 Nephi Bronson, Payson
82. 3:13.17 Jared Harper, Mountain View
83. 3:13.96 Wyatt Naplin, Grantsville
84. 3:15.04 Jolo Guevara, Woods Cross

Girls 3200m Results
1. 11:27.23 Carrie Jube, Timpview
2. 11:35.86 Laura Young, Bingham
3. 11:39.46 Jackie Heaps, Lehi
4. 12:09.19 Joanna Boyd, Davis
5. 12:18.95 Ashley Tyndall, Davis
6. 12:20.74 Alyssa Mayer, Salem Hills
7. 12:23.22 Emily Allen, Lehi
8. 12:56.07 Megan Jordan, Northridge
9. 13:44.15 Brenda Quintana, Maple Mountain
10. 13:50.96 Abi Nielson, Timpview
11. 13:51.11 Kylie Thomson, Maple Mountain
12. 14:01.65 Bronnyn Douglas, Stansbury
13. 14:06.89 Whitney Williams, Davis
14. 14:09.93 Brigette Harris, Maple Mountain
15. 14:20.39 Abbey Beazer, Stansbury
16. 14:32.22 Nikki Robertson, Rock Springs
17. 15:21.05 Bria Heckel, Maple Mountain
18. 17:02.45 Jensen Williams, Maple Mountain
19. 20:40.61 Sydney Jensen, Maple Mountain


Boys 3200m Results
1. 9:23.33 Brad Nye, Davis
2. 9:47.29 Jerrell Mock, Logan
3. 9:47.82 Conner Mantz, Skyview
4. 9:49.47 Andrew Aposhian, Davis
5. 9:52.53 Gordon Kind, Mountain View
6. 9:57.65 Brandon Edmondson, Salem Hills
7. 10:04.21 Andrew Brewer, Bingham
8. 10:07.99 Erick Olschewski, Bingham
9. 10:15.82 Zachary Jacklin, American Fork
10. 10:16.57 Chuk Mitchell, Herriman
11. 10:19.35 Asher Catterall, Rock Springs
12. 10:20.17 Tanner Smith, Timpview
13. 10:31.55 Matt Chesnut, Salem Hills
14. 10:47.53 Jacob Stone, Woods Cross
15. 10:52.29 Evan Church, Bingham
16. 10:52.87 Derek Wilcox, Lehi
17. 10:56.41 Ethan Stuart, Davis
18. 10:56.64 Austin Slade, Stansbury
19. 11:04.37 Nathan Sutherland, Woods Cross
20. 11:04.39 Isaac Faux, Maple Mountain
21. 11:06.32 Austin Andersen, Bingham
22. 11:06.90 Jaaz Catterall, Rock Springs
23. 11:07.29 Hunter Lundskog, Wasatch
24. 11:09.04 Tyler Dewey, Rock Springs
25. 11:09.80 Ethan Nielsen, Mountain View
26. 11:13.67 Musashi Miyazava, Mountain View
27. 11:37.70 Caleb Walker, Bingham
28. 11:38.23 Bryson Walker, Bingham
29. 11:38.88 Jason Saunders, Bingham
30. 11:39.49 Micah Sanders, Maple Mountain
31. 11:45.94 Daniel Quintana, Maple Mountain
32. 11:48.59 Nathan Vance, Maple Mountain
33. 11:49.31 Zachary Child, Bingham
34. 11:49.58 Micah Moore, Mountain View
35. 11:56.72 Jackson Rayl, Davis
36. 12:38.47 Cameron Smith, Bingham
37. 12:42.21 Josh Miller, Northridge
38. 12:44.07 Trenton Hiorth, Maple Mountain
39. 12:51.94 Tyler Littlefield, Northridge
40. 12:45.20 Gavin Hasty, Salem Hills
41. 13:05.49 Tanner Jensen, Stansbury
42. 13:41.12 Connor Lersch, Maple Mountain
43. 14:02.33 Christian Taylor, Maple Mountain
44. 14:21.38 Kyle Thompson, Maple Mountain
45. 14:21.75 Austin Cope, Maple Mountain
46. 16:31.88 Wyatt Naplin, Grantsville
47. 16:46.66 Casey Brown, Maple Mountain

1 comment:

Coach Becherini said...

Thanks Corbin! Great meet!